Karaman Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği
ANASAYFA HABERLER FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER MAKALELER HAKKIMIZDA İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Gazete Manşetleri

Hürriyet Sabah Milliyet
Akşam Yeni Şafak
Türkiye
Posta

Haber

Ziyaretçi Sayacı

sayac

Onursal Başkanlarımız

KARAMAN ESNAF VE SANATKÂRLAR ODALARI BİRLİĞİ

ONURSAL BAŞKANLARIMIZDAN MERHUM AHMET YENİLMEZ

 

AHMET YENİLMEZ

ÖZ GEÇMİŞİ 

        10.08.1964 yılında Konya İli, Akşehir İlçesinin Doğrugöz Kasabasında doğdu. Ortaokul ve Lise öğrenimini Karaman'da bitirdi. 1987 yılından buyana Karaman'da etli ekmek, pide, ve somun ekmek fırını işletmektedir. Fırın işletmeciliği yanında Lokanta İşletmeciliği de yapmıştır. 1993 yılında Karaman Lokantacılar, Fırıncılar, Pastacılar, Tatlıcılar ve Gıda Üreten İşyerleri Esnaf Odasının başkanlığına seçilmiştir. 2000 – 2010 yılları arasında Türkiye Lokantacılar Federasyonu’nun Denetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 2007 yılından beri de Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. AhmetYENİLMEZ, evli, Şule ve Abdullah isimli iki çocuk babasıdır. O, tam bir ahi geleneğinde yetişmiş, Ahiliğin ilkelerini kendine düstur edinmiş ve hayatında yaşamıştır. Ahiliğin ilkelerinden olan ELİ AÇIK, GÖNLÜ AÇIK, SOFRASI AÇIK ilkeleri hep rehberi  olmuştur. Ahmet YENİLMEZ 17.10.2014 tarihinde Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde Karaciğer Nakli Ameliyatı geçirdi. Tüm müdahalelere rağmen 19 Ekim 2014 tarihinde vefat etmiştir.

O, iyi bir eş, iyi bir baba ve iyi bir yöneticiydi. İyi bir hayır severdi. İnanıyoruz ki, Allah katında bunun semeresini görecektir.

ALLAH RAHMET EYLESİN.

RUHU ŞÂD, MEKANI CENNET OLSUN !

 


 

KARAMAN ESNAF VE SANATKÂRLAR ODALARI BİRLİĞİ

ONURSAL BAŞKANLARIMIZDAN MERHUM HİDAYET UYSAL
 

 

 

HİDAYET UYSAL

ÖZ GEÇMİŞİ

Birlik Başkanımız merhum Hidayet UYSAL, 12 Şubat 1960 tarihinde Karaman İli Merkez İlçe'ye bağlı Seyithasan Köyü'nde doğdu.
İlkokulu ve Ortaokulu Karaman'da okudu. Kendi adına, elektrik malzemeleri satış ve tesisatçılığı iş yeri açtı ve uzun yıllar işletti.
Dürüst, çalışkan ve azimli kişiliğiyle, arkadaşları tarafından hep sevildi.17 Mart 1996 tarihinde Karaman Elektrik- Elektronik ve Sıhhi Tesisatçılar Esnaf Odası Başkanlığına seçildi.
Bir ay gibi kısa bir süre sonra da, oda başkanlarının teveccühüyle 20 Nisan 1996 tarihinde Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı görevine getirildi.
11 yıl süreyle bu görevini başarıyla ve arkadaşlarını, esnaf ve sanatkârları memnun ederek yürüttü. Rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmekte iken 17 Mart 2007 tarihinde vefat etti.
Başkanımız Merhum Hidayet UYSAL'ın değerli bir eşi, Hüseyin, Yasin, Ayşe Şeyma ve Merve Hilâl isimlerinde 4 çocuğu bulunmaktadır.
İyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir esnaf dostu ve yönetici olan Merhum Hidayet UYSAL Başkan, cismen aramızdan ayrıldı. Fakat O, hep bizlerle, sevenleriyle birlikte olmaya devam etti ve edecektir de. Yeni hizmet binamıza, Birlik Yönetim Kurulu’nun almış olduğu bir kararla “Hidayet UYSAL Esnaf Sarayı” ismi verildi.
Ruhu Şâd, mekanı Cennet olsun.

 


 

KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

ONURSAL BAŞKANLARIMIZDAN MERHUM KÂMİL ALTUN

 

KAMİL ALTUN

ÖZGEÇMİŞİ

Kamil ALTUN 24.10.1947 yılında Karaman İli Akarköy köyünde doğdu. İlkokulu Akarköy’de okudu. 1967 yılında askere gitti. Asker dönüşü çok sevdiği Ziraat Aletleri İmalatçılığına başlamış ve daha sonra Tornacılık mesleğini sürdürmüştür. 01.02.1984 yılında Tornacılar , Kaynakçılar, Oto Motor ve Benzeri Tamirciler Esnaf Odası başkanlığına seçildi. Karaman’ın 1989 yılında vilayet olmasından sonra illerde Esnaf Odaları Birlikleri kurulması nedeniyle Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini kurarak  29.08.1989 tarihinde Birliğin ilk başkanı oldu.

20 Nisan 1996 tarihine kadar Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanlığı görevini yürüttü.

13.04.2003 tarihinde vefat eden Kamil ALTUN evli ve 5 erkek, 2 kız olmak üzere 7 çocuk babasıydı.

 ALLAH RAHMET EYLESİN -RUHU ŞÂD, MEKANI CENNET OLSUN

Bu sayfa 5138 defa görüntülenmiştir.

B A Ş K A N I M I Z


Selahaddin PEKOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanımız

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Namaz Vakitleri

Günün Güzel Sözleri

..Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği © Her hakkı saklıdır..