Bakkallar Odasının Geleneksel Arabaşı Gecesi


Açıklama: Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Bakkal ve Bayiler Odası Başkanlığınca düzenlenen geleneksel 5. Arabaş-ı Gecesinde bir araya geldiler
Kategori: Etkinliklerimiz
Eklenme Tarihi: 18 Mart 2015
Geçerli Tarih: 26 Şubat 2020, 12:18
Site: Karaman Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği
URL: http://www.karamanesnaf.org.tr/haber_detay.asp?haberID=14


Kentte bakkal ve büfeciler Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Bakkal ve Bayiler Odası Başkanlığınca düzenlenen geleneksel Arabaş-ı Gecesinde bir araya geldi.
Düzenlenen geceye Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal, CHP Milletvekili aday adayı Mustafa Cem Kağnıcı, MHP Milletvekili aday adayı Mehmet Alagöz,  Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, Zirat Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Bayram, siyasi parti il başkanları, meslek odası başkanları, bakkal, büfe ve toptan dağıtım bayileri ile çok sayıda esnaf katıldı.
Yoğun ilgi gören gecede konuşma yapan ve aynı zamanda Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanlığını yürüten Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal, geceye katılan herkese teşekkür ederek, market ve süper marketlerin arttığı günümüzde bakkal esnafının da kaybolmasına izin vermeyeceklerini belirterek bu anlamda desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.
Bakkal ve büfeler için çeşitli ruhsat işlemlerine de örnekler veren Uysal, pazar günleri bakkalların özel ruhsat almadan çalışabileceklerini ifade etti. Uysal geceye katılan herkese ESOB ve Bakkallar Odası olarak şükranlarını sundu.