Karaman Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği
ANASAYFA HABERLER FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER MAKALELER HAKKIMIZDA İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Gazete Manşetleri

Hürriyet Sabah Milliyet
Akşam Yeni Şafak
Türkiye
Posta

Haber

Ziyaretçi Sayacı

sayac
KOSGEB MİKRO VE KÜÇÜK İŞLETMELERE DESTEK PROGRAMI TOPLANTISI YAPILDI.

KOSGEB MİKRO VE KÜÇÜK İŞLETMELERE DESTEK PROGRAMI TOPLANTISI YAPILDI.

Tarih 05 Mayıs 2021, 15:37 Editör

KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

05.05.2021 Çarşamba günü Saat: 14.00’de Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizde Birlik Başkanı Bayram UYSAL, KOSGEB Karaman İl Müdürü Mevlüt TAVŞAN, Birlik yönetim kurulu üyeleri Cemal ÖZBAY, Şuayip DİK, Fatih ELİTOK, Lokantacılar Odası Başkanı Alaaddin DİVLELİ, Şoförler Odası Başkanı Cemalettin CANUYLASI, Marangozlar Odası Başkanı Bülent ERGEN, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Adem ÜLKÜSEVER ile odalarımızın genel sekreterlerinin katıldığı KOSGEB Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.

KOSGEB Müdürü Mevlüt TAVŞAN MKİ Destek Programı hakkında detaylı bilgiler vermiş; bu destekten İmalat Sektöründe faaliyet gösteren gerçek usulde vergi mükellefi olan, 2019 yılı geliri 75.000 liranın üzerinde olan, 2020 yılı ilk 5 aylık gelirinde %25 gelir kaybı olan İmalatçı esnaf ve sanatkârların/KOBİ’lerin faydalanabileceğini Mikro İşletmeler için 30.000 TL ye kadar Küçük İşletmeler için75.000 TL’ye kadar faizsiz, kefilsiz, teminatsız 3 yıl ödemesiz 24 ayda geri ödemeli (toplam 5 yıl) olarak faydalanılabileceğini belirtti. İmalat sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlarımızın e devlet üzerinden KOSGEB veritabanına kayıt, KOBİ Beyannamesi onayı ve Destek Başvurularını yapmaları gerektiğini söyledi.

KOSGEB Müdürü Mevlüt TAVŞAN MKİ Destek Programı Ödeme onayı, işletmenin 2020 Mart ayındaki SGK 4A’lı çalışan sayısını ödemeye esas ay (2021 Mart, Nisan, Mayıs) itibariyle muhafaza edip etmediğine göre oluşturulacak olup ölçeğe göre geri ödemeli destek üst limitleri: Mikro işletmeler için : 10.000 X 3 ay =30. 000 TL, ve Küçük işletmeler için: 25.000 X 3 ay= 75.000 TL dir. İşletmenin yenilikçi genç MKİ’ olması durumunda 2021 yılında gerçekleşen veya gerçekleşmesi öngörülen teknolojik faaliyetleri için 25.000 TL’ye kadar ilave destek verilecektir. Bu tutarlar üst limitleri göstermekte olup ödeme tutarı, işletmenin ödemeye esas aydaki SGK 4A’lı çalışan sayısına ve destek kapsamındaki uygun giderler bakımından harcama beyanına göre değişeceğini söyledi. Ayrıca Mevlüt TAVŞAN desteğe ait başvuruların alınmaya başladığını ve programın

İşlem adımı Tarih aralığı

İşletme başvurusu: 3 – 21 Mayıs 2021 saat 23:59 (19 gün)

KOSGEB ilk kontrol süreci: 24 – 31 Mayıs 2021 (6 iş günü)

Varsa bildirilen eksik ve hataların işletme

tarafından giderilmesi süreci: 1 – 4 Haziran 2021 saat 23:59 (4 iş günü)

KOSGEB son kontrol süreci: 7 – 10 Haziran 2021 (4 iş günü)

Başvuruların öncelik sırasına göre sıralanması ve

bütçe kapsamında desteklenebilecek işletmelerin

belirlenmesi: 11 – 16 Haziran 2021 (4 iş günü)

Sonucun bildirilmesi (planlanan): 17 Haziran 2021

Tarihe uygun olarak yürütüleceğini, Programa ait bilgilere https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/7786/Mikro-ve-Kucuk-Isletmelere-Hizli-Destek-Programi adresinden veya Müdürlüğümüz personelinden 0312 595 2570 numaralı telefondan ulaşarak alınabileceğini söyledi.

Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bayram UYSAL’da “Sayın Müdürüm, bizleri bilgilendirmek için geldiniz, MKİ Desteği hakkında detaylı bilgiler verdiniz. Oda başkanlarımız ve genel sekreter arkadaşlarımız da imalatçı esnafları bilgilendireceklerdir. Bizim talebimiz bu desteklerin tüm esnaf ve sanatkârlarımızı kuşatacak şekilde revize edilmesi ve imalatçıların yanında diğer tüm esnaflarımızın da faydalandırılmasıdır. Size açıklamalarınız için şahsım, yönetim kurulum, oda başkanlarım ve genel sekreter arkadaşlarımız adına teşekkür ederim.” dedi


Bu haber 227 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haber ve Duyurular

BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN. KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

YAPIKREDİ BANKASI ŞUBE MÜDÜRܒNDEN ESNAF ODALARI BİRLİĞİNE ZİYARET.

YAPIKREDİ BANKASI ŞUBE MÜDÜRܒNDEN ESNAF ODALARI BİRLİĞİNE ZİYARET. KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

B A Ş K A N I M I Z

Bayram UYSAL

Yönetim Kurulu Başkanımız

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Namaz Vakitleri

Günün Güzel Sözleri

..Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği © Her hakkı saklıdır..