Karaman Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği
ANASAYFA HABERLER FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER MAKALELER HAKKIMIZDA İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Gazete Manşetleri

Hürriyet Sabah Milliyet
Akşam Yeni Şafak
Türkiye
Posta

Haber

Ziyaretçi Sayacı

sayac
KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ BASIN AÇIKLAMASI

KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ BASIN AÇIKLAMASI

Tarih 26 Nisan 2021, 12:24 Editör

KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Amerika Birleşik Devletleri başkanı Joe Biden'ın 24 Nisan 2021 tarihinde yapmış olduğu “soykırım” ifadesi ile ilgili açıklamada bulundu. Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetim kurulu adına başkan Bayram Uysal yapmış olduğu açıklamada "Amerika Birleşik Devletleri başkanı Joe Biden seçim çalışmalarında Ermeni lobisinin oyunu alabilmek için 1915 yılında Ermeni çetelerinin tehcir edilmesi olaylarını -soykırım - olarak telaffuz edeceğini belirtmiş ve bugün de maalesef soykırım kelimesini kullanarak ülkemize hasmane tavır göstermiştir. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki Türklerle Ermeniler tarih boyunca Anadolu'da birlikte yaşamışlar ve gerek Osmanlı döneminde gerekse Cumhuriyet döneminde devletin en üst kademelerine kadar gelmişler ve görev almışlardır. Halen de ülkemizde iş adamları, milletvekilleri bulunmaktadır. Tarihimizde ne 1915'te ne de herhangi bir zamanda asla ve asla Ermeni Soykırımı olmamıştır. 1915'te Ermeniler ve özellikle de ermeni çeteleri Rusların da desteğini alarak özellikle Doğu Anadolu bölgemizde Müslüman Türk soydaşlarımıza en ağır işkenceleri yaparak soykırımı onlar yapmıştır. Kars'ta,  Sarıkamış'ta, Ağrı'da, Ardahan'da, Iğdır’da  toplu mezarlar açılmış ve toplu cenazeler ortaya çıkmıştır. Görüyoruz ki tarihimizde soykırımı yapan biz Türkler değil Ermenilerin ta kendisi olmuştur. Şark Fatihi hemşerimiz Kazımkarabekir Paşa Ermeni çeteleriyle büyük mücadele vermiş ve Türk Milletini Rus destek ve güdümündeki Ermenilerden korumuştur. Diğer bir sözümüzde Amerika Birleşik Devletleri başkanı Joe Biden'e olacak. Eyy Biden sen önce kendi tarihine bir bak. O üzerinde oturduğun topraklar kimindi Kızılderili kabilelerinindi. Senin ataların gerçek soykırımı yapmak suretiyle onların neslini tüketerek o topraklara hakim oldu. Sen atalarının torunu olarak soykırım yapılmış o toprakların üzerinde oturuyorsun ve soykırımın elebaşısı olduğunu da asla ve asla unutma. Yapmış olduğun açıklamadaki İstanbul yerine Kostantinapolis ifadesini de şiddetle reddediyor ve haddini bilmeye davet ediyoruz. Sen göz bebeğimiz, Fatih Sultan Mehmet Han hazretlerinin emaneti, İstanbul şehrimize Kostantinapolis diyemezsin. Biz Türk milleti olarak tarih boyunca dünyaya adalet götürdük. Üç kıtada  hakimiyetimiz altında olan hiçbir yerde baskı, zulüm ve soykırım yapmadık.  İnsanları kendi hür iradelerinde bıraktık sen bugün hala soykırım yapıyorsun. Dön kendine bir bak eyy Amerika Birleşik Devletleri ve onun beyni sulanmış başkanı Joe Biden, senin Afganistan'da, Suriye'de, Libya'da,  Irak' da ne işin var. Önce sen kendine bir bakacaksın, Amerika'nın ve onun başkanı Joe Biden'ın almış olduğu bu kararı ve “soykırım” ifadesini şiddetle ve nefretle kınıyor ve kendilerine iade ediyoruz. En büyük soykırımcıların kendileri olduğunu da haykırıyoruz.

Biz Türk milletini, esnaf ve sanatkarlarımızı Amerikan ürünlerini protesto etmeye ve onları almamaya çağırıyoruz.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere,  iktidarıyla, muhalefetiyle tüm partilerimizi (HDP hariç- onlar soykırım ifadesini desteklediler) Amerika Birleşik devletlerine karşı tavır almaya davet ediyoruz.

Derhal ve acilen TBMM’ne bir kanun teklifi vererek, ABD’nin Kızılderili yerlilere soykırım uyguladığı kararı alınmalı, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde 1915 Ermeni çetelerinin tehcir olaylarını soykırım olarak nitelendirilenlere hapis cezası getirilmeli, soykırım ifadesine destek veren HDP derhal kapatılmalı, malvarlığına el konularak HPD’li milletvekillerinin fezleke ile milletvekillikleri düşürülmeli, ABD’nin ülkemizdeki üstleri derhal kapatılmalı, ABD ile müttefikliğimiz yeniden gözden geçirilmeli, gerekirse NATO’dan çekilerek, Varşova Paktına girilmeli ve acilen Türk Birliği kurulmalıdır.

Kamuoyuna önemle ve saygıyla duyurulur.

 

KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI


Bu haber 50 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haber ve Duyurular

İSRAİL'İN SALDIRILARINI ŞİDDETLE VE NEFRETLE KINIYORUZ.

İSRAİL'İN SALDIRILARINI ŞİDDETLE VE NEFRETLE KINIYORUZ. KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN.

KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN. KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

B A Ş K A N I M I Z

Bayram UYSAL

Yönetim Kurulu Başkanımız

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Namaz Vakitleri

Günün Güzel Sözleri

..Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği © Her hakkı saklıdır..