Karaman Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği
ANASAYFA HABERLER FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER MAKALELER HAKKIMIZDA İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Gazete Manşetleri

Hürriyet Sabah Milliyet
Akşam Yeni Şafak
Türkiye
Posta

Haber

Ziyaretçi Sayacı

sayac
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ VE DARBECİLERİ  ŞİDDETLE KINIYORUZ.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ VE DARBECİLERİ ŞİDDETLE KINIYORUZ.

Tarih 14 Temmuz 2020, 09:54 Editör

KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Karaman Esnaf ve sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bayram UYSAL 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili basın açıklamasında bulundu. UYSAL yaptığı açıklamada;

“15 Temmuz gecesi yaşanan FETÖ / PDY’ci teröristlerin darbe girişimi; ihanetin şiddetine karşı Türk Milletin inanılmaz direnişiyle tarihe geçti. Darbeler ve darbe girişimleri tarihinde sivillerin üzerine tankların yürütüldüğü, darbeye karşı çıkanların katledildiği, parlamento binalarına zarar verildiği, , kamu kurum ve kuruluşlarının binalarının yakılıp yıkıldığı görülmüştü. Hatta en modern savaş uçakları ve helikopterlerin kullanıldığı bile oldu. Ama hepsi bir gecede yaşanmamıştı; bu bir ilkti.

Türk Milletinin 15 Temmuz darbe girişimini engellemek için yaptıklarının da eşi benzeri yok. Türkiye’deki gibi darbe girişiminin başlangıcından itibaren tankların kışlalardan çıkmasının engellenmesi, köprü ve yolları kesen askerlerin ateş tehdidine rağmen direnilmesi gibi olayların da dünya tarihinde pek benzeri yok.

Yüce Türk Milleti demokrasiyi 15 Temmuz 2016 yılında bütün dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmadı; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir! Vatanımızı böldürtmeyelim, Bayrağımızı indirtmeyelim, Ezanımızı dindirtmeyelim, diyen binlerce vatan evladı sokaklara çıkarak demokrasiye sahip çıkmıştır.

Darbe girişimine izin vermeyen yüce Türk Milleti hep var olacaktır. 15 Temmuz Şehitleri ve tüm şehitlerimiz unutulmayacaktır.

Vatan için yaşayıp, Vatan için öldünüz; siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz. 15 Temmuz Şehitlerini ve vatanı uğruna canlarını veren bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz.

"Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor. Bir hilâl uğruna ya Rab ne güneşler batıyor…" Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez.

Asil Türk Milletinin ihanete boyun eğmeyeceğini, vatanını böldürmeyeceğini, bayrağını indirtmeyeceğini, minarelerden ezan sesini dindirtmeyeceğini, Türk Milleti, Türk Devleti, Türk Vatanı, Türk Bayrağı olarak ilelebet var olacağını önce terör örgütlerine, sonra da işbirlikçileri dış mihraklara bir kez daha göstermiştir.

Darbe girişiminin üzerinden geçen 4 yıllık süre içerisinde darbeye karışan hainler hak ettikleri cezaları almışlardır. Yurt dışında, kaçak olan hainlerin de bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmelerini ve hak ettikleri cezaları almalarını arzu ediyoruz.

Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere de fırsat vermesin.”dedi.

KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU ADINA

BAYRAM UYSAL

YÖNETİM KURULU BAŞKANI


Bu haber 102 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haber ve Duyurular

33. AHİLİK HAFTASI COŞKU İLE KUTLANDI.

33. AHİLİK HAFTASI COŞKU İLE KUTLANDI. KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VELİ AĞBABA İLE CUMHURİYET HALK PARTİSİ KARAMAN MİLLETVEKİLİ İSMAİL ATAKAN ÜNVER BİRLİĞİMİZİ ZİYARET ETTİ.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VELİ AĞBABA İLE CUMHURİYET HALK PARTİSİ KARAMAN MİLLETVEKİLİ İSMAİL ATAKAN ÜNVER BİRLİĞİMİZİ ZİYARET ETTİ. KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

B A Ş K A N I M I Z

Bayram UYSAL

Yönetim Kurulu Başkanımız

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Namaz Vakitleri

Günün Güzel Sözleri

..Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği © Her hakkı saklıdır..