ANASAYFA HABERLER FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER MAKALELER HAKKIMIZDA İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Gazete Manşetleri

Hürriyet Sabah Milliyet
Akşam Yeni Şafak
Türkiye
Posta

Haber

Ziyaretçi Sayacı

sayac
ELİNİZDEKİ DÖVİZLERİ BOZDURUN, İHALELERİ TÜRK LİRASI İLE YAPIN

ELİNİZDEKİ DÖVİZLERİ BOZDURUN, İHALELERİ TÜRK LİRASI İLE YAPIN

Tarih 13 Ağustos 2018, 16:48 Editör

KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak ABD’nin ülkemize uygulamış olduğu döviz baskısını, ve mesnetsiz istek ve taleplerini şiddetle kınıyor ve reddediyoruz.

Döviz fiyatları TL karşısında son 2 hafta içerisinde beklenmedik bir şekilde, suni şekilde artırılarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti köşeye sıkıştırılmaya, ABD İSTEKLERİ VE DOLAR karşısında boyun eğmeye zorlanmaktadır. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetim kurulu başkanı Bayram UYSAL,

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü bir devlettir. Hans’ın, Coni’nin haksız istek ve taleplerine boyun eğecek kabile devleti değildir. Geçmişti zor günlerde 81 milyon Türk insanı nasıl birleşmiş, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmiş ise, şimdi de Ülkemize karşı uygulanmak istenen ekonomik baskılara, döviz kıskacına karşı da top yekün hareket edecektir. Tasarruf amacıyla bir kenara koyduğumuz veya bankalarda hesaplarımızda bulunan dolar ve Euro’ları lütfen bozduralım, ülke ekonomisine kazandıralım, bunu yaptığımız zaman göreceksiniz ekonomide ve yükselen döviz kurunda biraz rahatlama olacaktır. Ayrıca Televizyon kanallarını, halkımızı tasarrufa yönlendirici programlar yapmaya, yetkililerimizi de halkımızın tasarrufa yönelmeleri için telkinde bulunmaya davet etmelerini bekliyoruz. Bizlerin milli duruşla, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek suretiyle aşamayacağımız zorluk ve engel yoktur. Tramp’ın, Hans’ın, Coni’nin, George’nin oyunlarını hep birlikte bozacağız. Halkımızı da bu birlik ve beraberliğe ve dövizlerini bozdurma kampanyasına davet ediyorum. Ayrıca, ülke içerisindeki tüm ihalelerin, Hac ve Umre organizasyonlarının v.b çalışmaların da dövizle değil Türk Lirası ile yapılmasını, bu konuda derhal adım atılmasını da yetkililerimizden bekliyoruz.”dedi.


Bu haber 309 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haber ve Duyurular

BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN. KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

OKULLAR ARASI SATRANÇ TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ SONA ERDİ

OKULLAR ARASI SATRANÇ TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ SONA ERDİ KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

B A Ş K A N I M I Z

Bayram UYSAL

Yönetim Kurulu Başkanımız

ANKET

Sitemizi Nasıl Buldunuz

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Namaz Vakitleri

Günün Güzel Sözleri

..Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği © Her hakkı saklıdır..